Konferencje 2017

 

 

Teraz położne! – wyzwania i możliwości dla zawodu

 

Zapraszamy położne oraz wszystkich profesjonalistów zajmujących się kobietami w okresie ciąży, porodu i połogu.

„Pamiętała zawsze o moich problemach zdrowotnych, pytała o relacje w rodzinie, wyjaśniała wszystko o danym etapie ciąży, widać było, że zależało jej, żebym jak najlepiej tę ciążę przeszła.

Osobista relacja, naturalne podejście, prawdziwe zainteresowanie i ciepło - tak w tych słowach opisałabym swoją ciążę pod okiem położnej".

     Celem tegorocznych konferencji jest zainspirowanie do wprowadzania pozytywnych zmian na swojej drodze zawodowej. W 2016 roku weszły w życie zapisy nowelizacji Ustawy o Zawodzie Pielęgniarki i Położnej. W związku z tym otwierają się kolejne możliwości i szanse, nierzadko związane również z dużymi wyzwaniami. Podczas konferencji uczestnicy zapoznają się z wybranymi zapisami dokumentu.

Ustawa  o zawodzie PiP oraz Standardy Opieki Okołoporodowej dają położnym wiele możliwości działań. Sprawowanie opieki przez położną nad kobietą w ciąży fizjologicznej jest jednym z nich – niestety obecnie w Polsce taka praktyka możliwa jest jedynie w formie prywatnej. Przez wiele lat kobiety w ciąży i położne domagały się zmian w tym zakresie. Zmiany są coraz bliżej. Jak wykorzystać tę okazję, jak podnieść prestiż zawodu i budować nowy wizerunek zarówno wśród personelu medycznego, jak i u kobiet? To dobra okazja aby wzmocnić wizerunek zawodu położnej jako osoby profesjonalnej, samodzielnej i aktywnej. Z tą zmianą powinny zmierzyć się przede wszystkim same położne – dlatego opowiemy o tym jak można to zrobić. Przekażemy też informacje na temat potrzeb współczesnych rodzących – ponieważ głos kobiet, głównych beneficjentek usług położniczych,  jest bazą do podjęcia zmian. 

W 2016 weszły w życie nowe standardy postępowania w sytuacji niepowodzeń położniczych. Podczas konferencji zapoznamy uczestników z zapisami dotyczącymi postępowania w sytuacjach straty lub narodzin chorego dziecka. Powiemy również o aspektach psychologicznych tych trudnych doświadczeń i sposobie komunikacji z rodzicami.

Każdą zmianę trzeba zacząć od siebie!

Tegoroczna konferencja będzie mocną dawką inspiracji do podjęcia tego wyzwania!

 

W programie min:

 

Wystąpienie przedstawicielki OIPiP

 

 „Strata dziecka, poronienie, narodziny chorego dziecka – wyzwania psychologiczne, nowy standard postępowania w szpitalu”  - Joanna Pietrusiewicz, Alicja Firsowicz - Madej

Budowanie własnego prestiżu jako profesjonalnej położnej” -

Alicja  Firsowicz – Madej, Anna Zdral: certyfikowane trenerki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (rekomendacje trenerskie I stopnia), psycholożki, trenerki, od wielu lat przygotowują i prowadzą szkolenia rozwijające umiejętności społeczne dla  położnych

„Sprawowanie opieki przez położną nad kobietą w ciąży fizjologicznej”

Katarzyna Grzybowska, położna założycielka pierwszego Domu Narodzin w Polsce, praktykuje w szpitalu Centrum Medyczne „Żelazna” i przyjmuje porody w domu, prowadzi ciąże w przychodni przyszpitalnej.

 

WSZYSTKIE KONFERENCJE SĄ BEZPŁATNE!

Wiemy, że bardzo chcecie się szkolić i rozwijać. Wiemy też, ile zarabiają położne w Polsce. Dlatego nie ustajemy w działaniach, aby zdobywać fundusze na działania edukacyjne Fundacji. Dzięki pozyskaniu wsparcia finansowego od firm, również w tym roku możemy zaoferować Wam BEZPŁATNY udział w naszych konferencjach. Nasi partnerzy i sponsorzy pomogą nam sfinansować pracę ekspertów, koszty sal, sprzętu, materiałów oraz całą masę kosztów organizacyjnych bez których nasze konferencje nie miałyby szans się wydarzyć. Firmy te będą obecne podczas konferencji - będziecie mogli się z nimi spotkać w sali wystawców. 

 

Odwiedzimy 6 miast w Polsce

 

Katowice  -  05 kwietnia            Rejestracja zamknięta

 

Kielce  - 10 maja                        Rejestracja zamknięta

 

Białystok  – 24 maja                  Rejestracja zamknięta

 

Bydgoszcz – 07 czerwca           Rejestracja zamknięta

 

Rzeszów - 11 października        Rejestracja zamknięta

 

Warszawa  – 15 listopada          Rejestracja zamknięta

 

 


Patronat

Naczelna Rada v9

 

 

 


Partnerzy 

Femaltiker SD                                        

                  Prenatal na dobry poczatek 2   
        Linde Logo 1 RGB Ver1                                                                  AVENT LOGO thumb
                                                   

 

sasakawa copy

sasakawa copy

sasakawa copy

jeden procent

konferencje2016.jpg

kobiety mowia www

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

sasakawa copy

raporty red

iconka zamow publikacje

iconka lektury obowiazkowe