Kursy 2017

Kursy dokształcające w 2017 roku

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty -  położne, lekarzy, doule i wszystkich profesjonalistów pracujących z kobietami w okresie okołoporodowym.

W tym roku proponujemy mniej kursów otwartych, więcej zamkniętych dla zainteresowanych placówek.

Nasze kursy są wynikiem wieloletniego doświadczenia w pracy z personelem medycznym (głównie położnymi), a także z samymi kobietami. Od lat słuchamy zarówno kobiet, ich potrzeb porodowych, jak i położnych. Nasza oferta jest odpowiedzią na te potrzeby. 


 

Formuła otwarta

Sztuka prowadzenia aktywnej szkoły rodzenia - podstawy

terminy: 1 grupa  18-19.04 / 12-13.05               

               2 grupa 25-26.05 / 22-23.06

ilośc godzin: 16

koszt: 1.107 zł (900 zł. + vat)

Osoby zainteresowane (indywidualne) prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych

 


 Formuła zamknięta, wyjazdowa (dla personelu danego szpitala lub innej placówki)

Dla zainteresowanych szpitali oraz innych placówek, pragnących podnosić wiedzę i umiejętności swojego personelu, proponujemy następujące zamknięte kursy:

 

1. Pozycje wertykalne w II okresie porodu

Kurs przygotowuje personel pracujący na sali porodowej do przyjmowania porodów w pozycji innej niż leżąca. Głównym jego celem jest praktyczne przećwiczenie wyżej wymienionych umiejętności w warunkach szpitalnych w pozycjach: (pół)siedzącej, kolankowo-łokciowej, bocznej, na worku sako, na stołku porodowym. Uczestnicy kończą kurs  z konkretną, praktyczną wiedzą do wykorzystania od zaraz w pracy. 

Zajęcia prowadzi doświadczona położna, pracująca od wielu lat w szpitalu, przyjmująca również porody domowe, prowadząca zajęcia dla studentów.

 

2. Łagodzenie bólu za pomocą akupresury i masażu podczas porodu

Kurs dostarczy położnym i lekarzom pracującym na sali porodowej praktycznej wiedzy oraz rozwinie  umiejętności z zakresu akupresury i masażu, przydatnych w zmniejszaniu bólu porodowego, regulowania skurczy, zmiany położenia płodu.  Rozwój tych profesjonalnych kompetencji pomoże uczestnikom w codziennej pracy z kobietami podczas przyjmowania porodów. 

Kurs prowadzi wieloletnia nauczycielka technik akupresury i masażu; masażystka, absolwentka Międzynarodowej Szkoły Shiatsu w Szwajcarii.

 

3. Trudne sytuacje na sali porodowej - strata dziecka, poronienie, narodziny chorego dziecka – wyzwania psychologiczne czyli jak rozmawiać  z rodzicami w sytuacji niepowodzeń położniczych  

Kurs  doskonali umiejętności kontaktu i rozmowy z rodzicami przeżywającymi skrajnie trudne emocje podczas pobytu w szpitalu (strata dziecka, ciężka choroba dziecka). Dzięki udziałowi w tym szkoleniu położne będą miały szansę poradzić sobie z często odczuwaną bezradnością w obliczu tragedii okołoporodowej. Rozwinie ono umiejętność udzielania wsparcia emocjonalnego, jak również asertywnej komunikacji z kobietą i jej rodziną. 

Zajęcia prowadzi psycholożka, licencjonowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

4. Wsparcie laktacyjne tuż po porodzie – najnowsza wiedza i praktyka 

Kurs skierowany jest do personelu medycznego towarzyszącego mamom i noworodkom na oddziale położniczym.  Pierwsze dni po porodzie są często kluczowe dla satysfakcjonującego karmienia piersią – dlatego odpowiednio przygotowana  położna lub lekarz są dla mam i dzieci nieocenionym wsparciem podczas pobytu w szpitalu. Kurs w praktyczny sposób rozwija wiedzę i najbardziej potrzebne w tym czasie  umiejętności doradzania laktacyjnego.

Kurs prowadzi Międzynarodowa Konsultantka Laktacyjna IBCLC, psycholożka, na co dzień pracująca w poradni laktacyjnej przy szpitalu wojewódzkim.

 

5. Techniki relaksacji w ciąży 

Kurs skierowany jest do osób pracujących z kobietami w czasie ciąży, położnych, fizjoterapeutów, prowadzących zajęcia w szkole rodzenia. Celem spotkania jest zdobycie wiedzy na temat fizjologicznych i hormonalnych aspektów technik relaksacji oraz rozwijanie umiejętności prowadzenia zajęć relaksacyjnych z grupą. Uczestnicy poznają zestaw ćwiczeń regenerująco-relaksacyjnych z elementami jogi, dostępny również bez wcześniejszego doświadczenia w tym obszarze

Zajęcia prowadzi  psycholożka, instruktorka szkoły rodzenia,  współzałożycielka Pracowni Jogi Yogamudra, w której prowadzi autorskie zajęcia dla kobiet w czasie ciąży i po porodzie. 

 

6. Masaż dziecięcy – antykolkowy i masaż nóżek

Kurs skierowany jest do położnych pracujących z rodzicami i ich małym dzieckiem (oddział położniczy, szkoła rodzenia). Celem zajęć jest praktyczna nauka masażu niemowlęcego. Podczas kursu położne: nauczą się jak prawidłowo wykonywać masaż dziecięcy; zdobędą niezbędną wiedzę w zakresie prowadzenia zajęć z masażu; dowiedzą się, jaka jest rola osoby uczącej rodziców masażu dziecka. Po skończeniu kursu każdy z uczestników będzie potrafił samodzielnie wykonać masaż noworodka i małego dziecka.

Zajęcia prowadzi Międzynarodowa Instruktorka Masażu Dziecięcego – certyfikat International Association of Infant Massage Instruktor.

 

7. Radzenie sobie ze stresem – sposób na uniknięcie  wypalenia zawodowego

Kurs  uczy radzić sobie z nadmiernym stresem oraz z jego skutkami. Narażenie na działanie przewlekłych czynników stresogennych w pracy oraz nadmierne przeciążenie mogą doprowadzić do syndromu wypalenia zawodowego. Specyfika pracy położnej i lekarza związana jest często z koniecznością podejmowania szybkich i trudnych decyzji, z nienormowanym czasem pracy,  z trudnymi sytuacjami i relacjami, z ogromną odpowiedzialnością. Dlatego niezwykle istotną umiejętnością  jest  zdolność do zarządzania własnym napięciem stresowym i zadbania o siebie, tak aby móc swoją pracę wykonywać z zaangażowaniem i odczuwać.

 Zajęcia prowadzi psycholożka, licencjonowana trenerka Polskiego Towarzystwa psychologicznego

 


 Kursy zamknięte realizujemy na zamówienie danej placówki, w miejscu wskazanym przez Klienta. 

Szpitale oraz inne placówki zainteresowane ofertą  prosimy o kontakt na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.  


 

sasakawa copy

sasakawa copy

sasakawa copy

jeden procent

konferencje2016.jpg

kobiety mowia www

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

sasakawa copy

raporty red

iconka zamow publikacje

iconka lektury obowiazkowe