Pracownicy

 

Joanna Pietrusiewicz

ap 028

 

Od lat zawodowo związana z organizacjami pozarządowymi. Pracowała jako wychowawczyni w ogniskach dziecięcych, przy realizacji środowiskowych programów psychoprofilaktycznych dla rodzin. W Fundacji Rodzić po Ludzku pracuje od 1999 roku, jako instruktorka szkoły rodzenia. Koordynatorka programu edukacyjnego dla kobiet w ciąży i mam małych dzieci, oraz programu szkoleniowego dla położnych.
"Pracując w Fundacji mogę wpływać na rzeczywistość, i to na te jej obszary, z którymi się najbardziej nie zgadzam. Przez swoje własne doświadczenia, i porody moich dzieci zobaczyłam, czym poród może być dla kobiety, jak ważne jest wsparcie i edukacja. Dzięki wsparciu innych osób, i wiedzy jaką otrzymałam, dla mnie były to dobre doświadczenia. Teraz staram się wesprzeć inne kobiety.
Najbardziej lubię niedzielne poranki z moimi dziećmi."

 

 

 

Agnieszka Wądołowska

 
AgnieszkaWm
 
Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na UW. Jeszcze w czasie studiów zawodowo związana z sektorem pozarządowym. Po kilku latach pracy terapeutycznej zrozumiała, że jej powołaniem jest raczej praca na poziomie organizacyjnym. Od 1998 roku doskonali wiedzę i umiejętności związane z zarządzaniem organizacją pozarządową, a w szczególności zarządzanie finansami. Od 2001 roku pracuje w Fundacji Rodzić po Ludzku, a od 2003 jest członkinią zarządu Fundacji.
"Moim marzeniem jest, aby sektor pozarządowy w Polsce był silny - aby istniały organizacje, które potrafią połączyć stabilność i profesjonalizm funkcjonowania z prawdziwym zapałem i pasją realizacji misji."


 
 
 
 
 
 
Małgorzata Czarniecka
 
malgosia_120
 
Instruktorka masażu dziecięcego, konsultantka laktacyjna. Od 1993 r. pracuje z kobietami oczekującymi dziecka - prowadziła szkołę rodzenia w Bielsku-Białej, od 1998 r. w Fundacji Rodzić po Ludzku prowadzi kurs masażu i wspiera młode mamy. Zajmuje się również recepcją Fundacjii organizacją szkoleń dla położnych i dni otwartych dla rodziców.
 
"Cieszę się, że dzięki pracy w Fundacji wielu młodym rodzicom mogę pokazywać, jak wspaniałym sposobem poznawania dziecka jest masaż. Gdy sama prowadziłam szkołę rodzenia przekonałam się, jak ważny jest dostęp do wiedzy i zdobywania nowychumięjętności. Teraz z radością wysyłam położnym kolejne zawiadomienia o naszych szkoleniach i konferencjach, przyjmuję zapisy i i witam uczestniczki na zajęciach.
Mam dorastającego syna. Uwielbiam wyścigi psich zaprzęgów."

 
 
 
Monika Piekarek
 
_4068415_120
 
Politolożka, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek: politologia oraz Podyplomowego Gender Studies Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Od 1995 do 2002 roku pracowała w firmach działających na rynku reklamowym. W Fundacji Rodzić po Ludzku pracuje od stycznia 2006 r., jest odpowiedzialna za fundrising i współpracę z partnerami.
 
"Moje zadanie polega na współpracy z firmami, które chcą wspomagać poszczególne działania Fundacji. Najprzyjemniejszą częścią tej pracy jest kontakt z ludźmi, którzy są wrażliwi na otoczenie i którzy rozumieją potrzebę zmian w sposobie opieki nad kobietą w ciąży, podczas porodu i połogu. Dzięki temu codziennie uczę się, że warto angażować się i nie być obojętną.
Jestem mamą Marysi, Marcela i Marty. Uwielbiam grać w brydża, zimą - jeździć na nartach, a latem - oddawać się lenistwu na plaży."
 

 

  

Małgorzata Darmas

zdjecie gosi darmas

 Z wykształcenia prawniczka i iberystka. Już od czasów studiów zainteresowana kwestią praw człowieka i prawami kobiet. Była stażystką w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz wolontariuszką w Centrum Praw Kobiet; uczestniczyła w programie Humanity in Action dla liderów praw człowieka oraz w międzynarodowym  programie dla prawników na temat praw człowieka organizowanym przez Women's Human Rights Training Institute w Bułgarii. 

Jej największą pasją jest sport, stąd w wolnym czasie zajmuje się zarażaniem miłością do aktywności fizycznej i szkoleniem innych w zakresie tańca, snowboardu, windsurfingu i fitnessu.
Zakochana po uszy w języku hiszpańskim i krajach Ameryki Południowej. Wspiera także kobiety jako doula.
W Fundacji zajmuje się działem prawnym - podejmuje działania rzecznicze i  interwencyjne, a także udziela korespondencyjnie porad prawnych. 

 

 

Iwona Adamska-Sala

Anna Jankowska-Zdral

sasakawa copy

sasakawa copy

sasakawa copy

jeden procent

konferencje2016.jpg

kobiety mowia www

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

sasakawa copy

raporty red

iconka zamow publikacje

iconka lektury obowiazkowe